Bezpłatny program edukacyjny: Felinoterapia
Zgłoś się do programu i zdobądź kwalifikacje zawodowe felinoterapii!
Rekrutacja trwa do 26 czerwca!
BEZPŁATNY PROGRAM DLA:
OSÓB
- które chcą dowiedzieć się, jak pracować z kotem w AAI,
- które chcą współpracować w Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom,
- które myślą w przyszłości o pracy z kotem,
- które mają wykształcenie kierunkowe (lub są w trakcie studiów):
pedagogika, socjoterapia, psychologia, medycyna, opieka, fizjoterapia i inne, - które mieszkają w Warszawie lub okolicy
- które są gotowe ukończyć szkolenie w języku angielskim
KOTÓW
- które mają zdane testy predyspozycji CATS
- mogą być początkujące
Uwaga! W ramach rekrutacji pokrywamy połowę kosztu testu CATS!
Koszt 200 zł
FORMULARZ REJESTRACJI NA DOLE STRONY
Cały program, w tym kurs teoretyczny są w języku angielskim. Zapraszamy osoby ze znajomością j. angielskiego na poziomie b2 (lub wyższym).
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ? JAKIE TERMINY:
Zgłoszenia przyjmujemy do 26 czerwca
- Wypełnij formularz rekrutacyjny do 26.06.2023.
- Wyślij nam nagranie test swojego kota. (Co to jest? Czytaj poniżej dlaczego wymagamy zdania testu predyspozycji kota).
- Twój kot już zdał test CATS? (Zaznacz w formularzu: kot posiada pozytywna ocenę testu CATS.

KILKA SŁÓW O TEŚCIE CATS
Aby kot mógł pracować w felinoterapii, musi to przede wszystkim lubić i posiadać predyspozycje do tej pracy. Do programu możemy przyjąć koty, które zdadzą pozytywnie test CATS. Test składa się z dwóch części – formularza, który wypełniasz oceniając zachowanie własnego kota oraz nagrania testu praktycznego.
SKORZYSTAJ Z WIEDZY I PRAKTYKI:
03.07-10.08 2023
Kurs teoretyczny online – wykłady i praktyka – w sumie 15 godzin materiałów
Egzamin online z teorii – najpóźniejsza data 10.08.2023

ZDOBĄDŹ CERTYFIKAT:
Wrzesień 2023
Egzamin praktyczny Zespołu (człowiek + kot)
Po zdaniu egzaminu otrzymasz certyfikat zawodowy:
Felinoterapia 1 stopnia: Zespół Wizytujący

ZDOBĄDŹ DOŚWIADCZENIE:
Jesień 2023
5h bezpłatnego stażu w warszawskich placówkach pod superwizją mentorek/ów. Najlepsze wsparcie na początku prowadzenia zajęć felinoterapii! Dostaniesz feedback, dowiesz się co zmienić i na czym się skupić w pracy z psem.



ZOBACZ JAK WYGLĄDA TEST CATS:
Obejrzyj webinar na którym szerzej (po angielsku) omawiamy zagadnienia związane z testowaniem i pracą kotów
Dowiesz się z niego m.in.:
1. Jak wygląda praca z kotem
2. Dlaczego testy behawioralne dla kota są tak istotne
3. Na czym polega i jak jest oceniany test
4. Usłyszysz odpowiedzi na pytania innych uczestników
POZNAJ NASZĄ KADRĘ

Dennis C. Turner
profesor
Profesor Dennis C. Turner to niekwestionowany autorytet w dziedzinie etologii i antrozoologii! Posiada niezwykle bogaty dorobek naukowy. Skupiając swoją karierę na relacji między ludźmi a zwierzętami, zgromadził wiedzę, którą teraz przekazuje na naszym kursie jako jeden z wykładowców.
Profesor Turner to doskonały nauczyciel, który z łatwością przekazuje swoją wiedzę, pomagając innym zrozumieć skomplikowane koncepcje.
Wykłady profesora Turnera doceniane są na Uniwersytetach na całym świecie, a jego publikacje stanowią kompendium wiedzy o kotach, z którego wciąż czerpiemy aktualną wiedzę.

Christine Olsen
BADACZKA
Dr Christine Olsen jest etolożką, specjalizuje się w dziedzinie zdrowia publicznego z naciskiem na wpływ, jaki zwierzęta mają na zdrowie człowieka. Jej główne obszary zainteresowania to prawa zwierząt i relacje między ludźmi a zwierzętami.
Dr Olsen jest współautorką testu behawioralnego dla kotów o nazwie CATS, który stanowi istotny wkład w jej badań dotyczących relacji między ludźmi a zwierzętami oraz dobrostanu zwierząt. Jej prace mają ogromne znaczenie dla środowiska naukowego i praktycznego, przyczyniając się do zrozumienia i poprawy relacji między ludźmi a zwierzętami.

Magdalena Nawarecka
BADACZKA
Magdalena Nawarecka-Piątek to uznana ekspertka w dziedzinie Interwencji z Udziałem Zwierząt (AAI). Jest prezeską Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, trenerką psów i kotów, instruktorką AAI, a także pedagożką i terapeutką integracji sensorycznej.
Obecnie wraz z międzynarodowym zespołem pracuje nad opracowaniem behawioralnego dla kotów CATS. Tworzy i koordynuje międzynarodowy projekt badawczy PADA (Personality Assessment for Dogs in AAI). Współautorka publikacji i podręczników w obszarze AAI.
Magdalena z niezwykłą pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc szkolenia zarówno w kraju, jak i za granicą. Jako trenerka przygotowuje zespoły terapeutów i wolontariuszy do pracy z psami i kotami.

Alina Rusu
BADACZKA
Profesor Alina Rusu to ceniona ekspertka, która dzięki swojemu wykształceniu jako biolog i psycholog umiejętnie łączy nauki przyrodnicze z humanistycznymi. Prowadzi badania w obszarze emocji i behawioru w relacji ludzi i zwierząt.
Aktualnie jest profesorką na Uniwersytecie Rolniczym i Weterynaryjnym w Cluj-Napoca, Rumunia, gdzie prowadzi kursy dotyczące psychologii zwierząt, roli zwierząt w społeczeństwie, psychologii stosowanej do antrozoologii, zwierząt w terapii i aktywnościach, a także etyki i integralności akademickiej.
Profesor Rusu to autorka ponad 50 publikacji i rozdziałów na takie tematy jak: zachowanie zwierząt, pozytywne interakcje między ludźmi a zwierzętami, psychologia ewolucyjna i edukacja. Jej prace mają duże znaczenie w świecie nauki i edukacji.
DZIELIMY SIĘ DOŚWIADCZENIEM
Ludzie z ogromnym doświadczeniem zarówno w badaniach naukowych, jak i w praktyce z kotami. Podzielą się wiedzą podczas krótkich wykładów, a ich wiedza będzie niezastąpiona podczas dyskusji i networkingu.
Prof. dr Karin Hediger: Wykwalifikowana psychoterapeutka i badaczka, prof. dr Hediger pracuje w obszarze badań nad interakcjami ludzi i zwierząt. Jej publikacje w tej dziedzinie mają znaczący wpływ na środowisko akademików i praktyków. Prowadzi ośrodek terapeutyczny w którym zwierząta wspierają osoby podczas zajeć.
Na obozie spotkasz też:
Adriana Urcan: Adriana jest badaczką relacji człowiek-zwierzę. Jej prace koncentrują się przede wszystkim na badaniu wpływu zwierząt towarzyszących na jakość życia ludzi, zwłaszcza osób starszych i dzieci.
Elisabeth Frick: Specjalistka od relacji człowiek-zwierzę, Elisabeth posiada szerokie doświadczenie badawcze w tej dziedzinie. Jej prace koncentrują się na psychologicznym aspekcie tej relacji, a także na znaczeniu zwierząt dla ludzi w kontekście społecznym.
Osoby początkujące znajdą tu wiele inspiracji, odpowiedzi na swoje pytania oraz wiedzy pozwalającej uniknąć błędów. Korzystaj z wiedzy i budowania znajomości, które wzmocnią twoją wiedzę w obszarze pracy z kotami.
PROGRAM JEST BEZPŁATNY DZIĘKI PROJEKTOWI:

Projekt „Animals for people” został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach inicjatywy Erasmus Plus. Celem projektu jest poprawa kompetencji zawodowych osób pracujących ze zwierzętami w terapii i edukacji.