Bezpłatny program edukacyjny: Felinoterapia

Zgłoś się do programu i zdobądź kwalifikacje zawodowe felinoterapii!
Rekrutacja trwa do 26 czerwca!

BEZPŁATNY PROGRAM DLA:

OSÓB

  • które chcą dowiedzieć się, jak pracować z kotem w AAI,
  • które chcą współpracować w Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom,
  • które myślą w przyszłości o pracy z kotem,
  • które mają wykształcenie kierunkowe (lub są w trakcie studiów): 
    pedagogika, socjoterapia, psychologia, medycyna, opieka, fizjoterapia i inne,
  • które mieszkają w Warszawie lub okolicy
  • które są gotowe ukończyć szkolenie w języku angielskim

KOTÓW

  • które mają zdane testy predyspozycji CATS 
  • mogą być początkujące

Uwaga! W ramach rekrutacji pokrywamy połowę kosztu testu CATS!
Koszt 200 zł

FORMULARZ REJESTRACJI NA DOLE STRONY

Cały program, w tym kurs teoretyczny są w języku angielskim. Zapraszamy osoby ze znajomością j. angielskiego na poziomie b2 (lub wyższym). 

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ? JAKIE TERMINY:

Zgłoszenia przyjmujemy do 26 czerwca

  1. Wypełnij formularz rekrutacyjny do 26.06.2023.
  2. Wyślij nam nagranie test swojego kota. (Co to jest? Czytaj poniżej dlaczego wymagamy zdania testu predyspozycji kota).
  3. Twój kot już zdał test CATS? (Zaznacz w formularzu: kot posiada pozytywna ocenę testu CATS.

KILKA SŁÓW O TEŚCIE CATS

Aby kot mógł pracować w felinoterapii, musi to przede wszystkim lubić i posiadać predyspozycje do tej pracy. Do programu możemy przyjąć koty, które zdadzą pozytywnie test CATS. Test składa się z dwóch części – formularza, który wypełniasz oceniając zachowanie własnego kota oraz nagrania testu praktycznego.   

SKORZYSTAJ Z WIEDZY I PRAKTYKI:

03.07-10.08 2023 

Kurs teoretyczny online – wykłady i praktyka – w sumie 15 godzin materiałów

Egzamin online z teorii – najpóźniejsza data 10.08.2023

12-19.08 2023 

Trening praktyczny i warsztaty w Warszawie – obóz i spotkanie praktyków pracujących z kotami w różnych państwach. Na obozie będą zarówno doświadczeni eksperci, jak i osoby początkujące. 

ZDOBĄDŹ CERTYFIKAT:

Wrzesień 2023 

Egzamin praktyczny Zespołu (człowiek + kot)
Po zdaniu egzaminu otrzymasz certyfikat zawodowy:
Felinoterapia 1 stopnia: Zespół Wizytujący

ZDOBĄDŹ DOŚWIADCZENIE:

Jesień 2023

5h bezpłatnego stażu w warszawskich placówkach pod superwizją mentorek/ów. Najlepsze wsparcie na początku prowadzenia zajęć felinoterapii! Dostaniesz feedback, dowiesz się co zmienić i na czym się skupić w pracy z psem. 

ZOBACZ JAK WYGLĄDA TEST CATS:

Obejrzyj webinar na którym szerzej (po angielsku) omawiamy zagadnienia związane z testowaniem i pracą kotów

Dowiesz się z niego m.in.:
1. Jak wygląda praca z kotem
2. Dlaczego testy behawioralne dla kota są tak istotne
3. Na czym polega i jak jest oceniany test
4. Usłyszysz odpowiedzi na pytania innych uczestników

POZNAJ NASZĄ KADRĘ

Dennis C. Turner

profesor

Profesor Dennis C. Turner to niekwestionowany autorytet w dziedzinie etologii i antrozoologii! Posiada niezwykle bogaty dorobek naukowy. Skupiając swoją karierę na relacji między ludźmi a zwierzętami, zgromadził wiedzę, którą teraz przekazuje na naszym kursie jako jeden z wykładowców. 

Profesor Turner to doskonały nauczyciel, który z łatwością przekazuje swoją wiedzę, pomagając innym zrozumieć skomplikowane koncepcje. 
Wykłady profesora Turnera doceniane są na Uniwersytetach na całym świecie, a jego publikacje stanowią kompendium wiedzy o kotach, z którego wciąż czerpiemy aktualną wiedzę. 

Christine Olsen

BADACZKA

Dr Christine Olsen jest etolożką, specjalizuje się w dziedzinie zdrowia publicznego z naciskiem na wpływ, jaki zwierzęta mają na zdrowie człowieka. Jej główne obszary zainteresowania to prawa zwierząt i relacje między ludźmi a zwierzętami. 

Dr Olsen jest współautorką testu behawioralnego dla kotów o nazwie CATS, który stanowi istotny wkład w jej badań dotyczących relacji między ludźmi a zwierzętami oraz dobrostanu zwierząt. Jej prace mają ogromne znaczenie dla środowiska naukowego i praktycznego, przyczyniając się do zrozumienia i poprawy relacji między ludźmi a zwierzętami.

Magdalena Nawarecka

BADACZKA

Magdalena Nawarecka-Piątek to uznana ekspertka w dziedzinie Interwencji z Udziałem Zwierząt (AAI). Jest prezeską Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, trenerką psów i kotów, instruktorką AAI, a także pedagożką i terapeutką integracji sensorycznej. 

Obecnie wraz z międzynarodowym zespołem pracuje nad opracowaniem behawioralnego dla kotów CATS. Tworzy i koordynuje międzynarodowy projekt badawczy PADA (Personality Assessment for Dogs in AAI).  Współautorka publikacji i podręczników w obszarze AAI. 

Magdalena z niezwykłą pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc szkolenia zarówno w kraju, jak i za granicą. Jako trenerka przygotowuje zespoły terapeutów i wolontariuszy do pracy z psami i kotami. 

Alina Rusu

BADACZKA

Profesor Alina Rusu to ceniona ekspertka, która dzięki swojemu wykształceniu jako biolog i psycholog umiejętnie łączy nauki przyrodnicze z humanistycznymi. Prowadzi badania w obszarze emocji i behawioru w relacji ludzi i zwierząt.  

Aktualnie jest profesorką na Uniwersytecie Rolniczym i Weterynaryjnym w Cluj-Napoca, Rumunia, gdzie prowadzi kursy dotyczące psychologii zwierząt, roli zwierząt w społeczeństwie, psychologii stosowanej do antrozoologii, zwierząt w terapii i aktywnościach, a także etyki i integralności akademickiej.

Profesor Rusu to autorka ponad 50 publikacji i rozdziałów na takie tematy jak: zachowanie zwierząt, pozytywne interakcje między ludźmi a zwierzętami, psychologia ewolucyjna i edukacja. Jej prace mają duże znaczenie w świecie nauki i edukacji.

DZIELIMY SIĘ DOŚWIADCZENIEM

Ludzie z ogromnym doświadczeniem zarówno w badaniach naukowych, jak i w praktyce z kotami. Podzielą się wiedzą podczas krótkich wykładów, a ich wiedza będzie niezastąpiona podczas dyskusji i networkingu. 

Prof. dr Karin Hediger: Wykwalifikowana psychoterapeutka i badaczka, prof. dr Hediger pracuje w obszarze badań nad interakcjami ludzi i zwierząt. Jej publikacje w tej dziedzinie mają znaczący wpływ na środowisko akademików i praktyków. Prowadzi ośrodek terapeutyczny w którym zwierząta wspierają osoby podczas zajeć. 

Na obozie spotkasz też:

Adriana Urcan: Adriana jest badaczką relacji człowiek-zwierzę. Jej prace koncentrują się przede wszystkim na badaniu wpływu zwierząt towarzyszących na jakość życia ludzi, zwłaszcza osób starszych i dzieci. 

Elisabeth Frick: Specjalistka od relacji człowiek-zwierzę, Elisabeth posiada szerokie doświadczenie badawcze w tej dziedzinie. Jej prace koncentrują się na psychologicznym aspekcie tej relacji, a także na znaczeniu zwierząt dla ludzi w kontekście społecznym. 

Osoby początkujące znajdą tu wiele inspiracji, odpowiedzi na swoje pytania oraz wiedzy pozwalającej uniknąć błędów. Korzystaj z wiedzy i budowania znajomości, które wzmocnią twoją wiedzę w obszarze pracy z kotami. 

PROGRAM JEST BEZPŁATNY DZIĘKI PROJEKTOWI:

Projekt „Animals for people” został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach inicjatywy Erasmus Plus. Celem projektu jest poprawa kompetencji zawodowych osób pracujących ze zwierzętami w terapii i edukacji.

ZAPISZ SIĘ: