Międzynarodowy obóz dogo!

Obecny status
Nie uczestniczysz
Cena
Wewnętrzny
Rozpocznij

Obóz to szkolenie wyjazdowe, na którym praktycznie ćwiczymy wiedzę zdobytą na kursach online! Jadą z nami najlepsi trenerzy w zakresie AAI z Polski i Norwegii oraz uczestnicy z kilku europejskich krajów. Wszystkie panstwa biorące udział w szkoleniu mają wspólną certyfikację i zbliżone metody szkolenia psów – teraz masz możliwość dołączyć do tego międzynarodowego zespołu.

Podczas obozu odbędą się szkolenia z psami, warsztaty oraz hospitacje na zajęciach praktycznych w szpitalu dziecięcym w Ameryce (koło Olsztynka). Program obozu:

  • szkolenia dla psów (5 godzin codziennie)
  • warsztaty (2 godziny codziennie)
  • spotkania superwizyjne (1 godzina codziennie)
  • hospitacje w szpitalu (6 grup współprowadzonych i obserwowanych przez kursantów)
  • czas wolny na dyskusję, networking, wymianę doświadczeń, spacery z psami!

Obóz kończy się egzaminem – w zależności od poziomu zespołu i wcześniej ukończonych szkoleń można zdawać albo na Zespół Edukacyjny, albo na Zespół Terapeutyczny. Uwaga! Wszystkie psy biorące udział w obozie powinny mieć zdane testy PADA – jeśli nie mają ich zaliczonych już teraz, będzie taka możliwość w pierwszych dniach obozu.

Kadra obozu

Nasza kadra to trenerzy z międzynarodowym doświadczeniem ze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom oraz International Center of Anthrozoology. Planowane są grupy anglojęzyczne, ale stworzymy też dwie polskojęzyczne dla uczestników z Polski. Osoby nie posługujące się jezykiem angielskim biegle mogą liczyć na pomoc w tłumaczeniu.

Line Sandstedt – dyrektorka Dyrebar Omsorg w Norwegii, trenerka psów norweskiego kennel klubu trenerka psów z dwudziestopięcioletnim stażem. Jest autorką norweskich standardów prowadzenia terapii z udziałem psów promowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Specjalizuje się w szkoleniu psów do zajęć terapeutycznych, edukacyjnych oraz wizytujących, czynnie działa także w psich sportach – obedience oraz polowaniach.

Mari-Louise Asp – trenerka psów norweskiego kennel klubu, pracownik socjalny w domach dla trudnej młodzieży w Norwegii. Współtworzy międzynarodowe programy szkoleniowe i przygotowuje do pracy ludzi i psy – prowadząc szkolenia w zakresie AAI.

Magdalena Nawarecka-Piatek – prezes Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, trenerka psów, terapeutka, instruktorka SZL. Szkoli psy i wolontariuszy od ponad 12 lat, od 4 także na międzynarodowych kursach i seminariach. Autorka i współautorka lokalnych (stowarzyszeniowych) i międzynarodowych (europejskich) programów szkolenia w zakresie AAI.

Sabina Złotorowicz – zoopsycholog, trenerka psów, instruktorka SZL. Szkoli i przygotowuje psy i ludzi do pracy w AAI, specjalizuje się też w pracy z psami agresywnymi i z problemami behawioralnymi. Właścicielka szkoły dla psów Dognity Center.

Agata Bagdach – instruktorka SZL, terapeutka, trenerka antydyskryminacyjna, trenerka psów w zakresie AAI. Współzałożycielka Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, koordynatorka programów szoleniowych od strony umiejętności terapeutycznych, komunikacyjnych i skupionych na potrzebach pacjenta.

Jakub Farkowski – zootechnik, trener psów, instruktor Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Wspiera wolontariuszy SZL i ich psy w drodze do uzyskania certyfikacji – zarówno podczas szkoleń dla psów, jak i prowadząc praktyki i hospitacje. Właściciel szkoły dla psów DaoDog.

Kto może wziąć udział w obozie?

Zespoły człowiek- pies! Aby w pełni skorzystać z programu obozu, należy wcześniej ukończyć szkolenie online na Zespół Wizytujący(I stopień) lub Zespół Edukacyjny/Terapeutyczny (II stopień). Można jechać na obóz w celach treningowych, bez szkoleń online, jednak niemożliwa będzie wtedy certyfikacja i zdawanie egzaminów.

Jeżeli twój pies nie ukończy w dniu egzaminu na obozie (4 sierpnia) 24 miesięcy, nie będzie mógł podejść do egzaminów. Egzamin może zostać dla Was zorganizowany w terminie późniejszym w Warszawie (lub Oslo). Na obóz mogą jechać psy młodsze, jednak szczeniakom poniżej roku trudno jest w pełni korzystać ze szkolenia.

Psy muszą mieć podstawy posłuszeństwa -prowadzimy szkolenie specjalistyczne. Obóz nie jest miejscem na naukę podstaw.

Psy muszą potrafić zostać same w pokoju, Ponieważ w pokojach są dwa psy, zalecamy zabranie ze sobą klatek. Klatka ułatwia psu odpoczywanie w nowych miejscach, pomaga się odciąć od bodźców i zregenerować przed kolejnym treningiem.

Przed zapisem na obóz wybierz odpowiedni dla Waszego Zespołu pakiet:

  1. Certyfikacja na Zespół Wizytujący (koszt 3800 zł)
  2. Certyfikacja na Zespół Terapeutyczny/Edukacyjny (koszt 4000 zł)
  3. Obóz szkoleniowy, bez certyfikacji lub odnowienie certyfikacji z poprzednich lat (koszt 3600 zł)

Cena zawiera noclegi i wyżywienie w ośrodku Kormoran Mierki w pokojach dwuosobowych. Jeżeli chcesz zamówić pokój jednoosobowy – dodatkowy koszt to 500 zł.

Na obóz mogą jechać osoby towarzyszące. Koszt pobytu osoby towarzyszącej to 180 zł/doba, dziecko do 13 lat: 135 zł/doba. W sprawie uczestnictwa osób towarzyszących prosimy o kontakt mailowy: kontakt@zwierzetaludziom.pl